(0212) 241 42 43 birdemlazer@gmail.com

Kalıcı makyaj

 

Kalıcı Makyaj
DUDAK KONTÜRÜ;
 
Dudak üzerinde uygulanan kalıcı makyaj uygulamasıdır. Dudakları ince olan , dudak simetrisinde bozukluk olan, dudak çevresi çizgilerinde renk farklılıkları olan bayanlar tarafından tercih edilir. 
 
KAŞ KONTÜRÜ;
 
Kaş tasarım yöntemleri arasında en kalıcı ve doğal olan yöntemdir. Kaş görünümünden memnun olmayan, seyrek kaşlara sahip olan, kaş bölgesinde iz olan kişiler tarafından tercih edilmektedir. Kaş şekillendirme, kaş kaldırma, kaş çizgilerini düzeltme amacıyla uygulanır.
 
GÖZ ÇEVRESİ;
 
Long-Time-Liner uygulaması göz bölgesinde derin kalıcı makyaj (deepliner ve eyeliner) şeklinde alt ve üst göz kapaklarına uygulanabilmektedir. Dövme ve benzeri yöntemlerin aksine doğal kıl yöntemi ve doğal pigmentler uygulanır.

Kalıcı makyaj, cilde özel aletlerle rengi geçirmenin teknik sanatıdır. Birdem Lazer Güzellik Merkezi bünyesinde, işin uzmanları tarafından Kalıcı Makyaj hizmeti sunulmaktadır.

Kalıcı makyaj, en tarihsel ve geniş kullanımlı mikropigmentasyon formu dövmedir. Arkeolojik belgeler, dövmenin taş çağının sonlarındaki süreçte insanlar arasında kullanıldığını göstermektedir. Kleopatra’nın uzun sürmeli ya da dövmeli kaşları olduğu söylenir.

1990’lardan sonra mikropigmentasyon, kadınlar ve erkekler arasında daha çok rağbet görmeye başlamıştır. Kalıcı makyaj veya daha doğru ismiyle “mikro-pigment uygulaması” mikro, steril ve tek kullanımlık bir iğne ile doğal ve mineral renklerin deri yüzeyinin hemen altına aşılanması işlemidir.

Bu alerjik olmayan renkler özellikle yüz ve vücut kullanımı için tasarlanmış olup, katkı ve koku maddesi içermez. Kalıcı makyajın dövme ile karıştırılmaması gerekir ama aynı şekilde uzun yıllar ciltte kalarak doğal görünümünü korur.